W niedzielę 26. listopada 2017 r. w świetlicy wiejskiej w Lasowicach Wielkich odbyło się zakończenie oraz podsumowanie projektu „Lasowickie atelier – przepis na szycie”, który był realizowany przez grupę nieformalną „Młodzi aktywni” pod patronatem Stowarzyszenia Miłośników Lasowic Wielkich. Na spotkaniu gościliśmy panią Dominikę Frasek- Kaczor, która reprezentowała Stowarzyszenie LGD „Dolina Stobrawy”, dzięki któremu mogliśmy realizować projekt w ramach programu „Działaj Lokalnie X”. Podczas spotkania koordynator projektu i lider grupy nieformalnej „Młodzi aktywni”, Anna Joszczok, podziękowała wszystkim zaangażowanym w projekt za pomoc, uczestnictwo w zajęciach i miłą atmosferę, która towarzyszyła nam na każdych zajęciach nawet mimo późnych godzin, upałów czy braku prądu. Przy okazji zakończenia projektu miała miejsce uroczystość otwarcia naszej małej pracowni lasowickich gadżetów, czyli „Lasowickiego atelier”, w której będziemy się spotykać, aby szyć drzewka, choinki i torby z materiału w lasowickie wzory. Po uroczystym przecięciu wstęgi przez koordynatorkę projektu – Annę Joszczok, reprezentantkę Stowarzyszenia Miłośników Lasowic Wielkich – Monikę Lech oraz uczestniczkę projektu – Jolantę Ziółkowską zaprezentowano zakupione w ramach projektu maszyny oraz posiadane materiały i akcesoria. Następnie doszło do uroczystego krojenia tortu. Przybyli goście mieli okazję, przy kawie i słodkim poczęstunku, podsumować półroczny projekt oraz porozmawiać na temat technik szycia. Ponadto, wyrażali zainteresowanie uczestnictwem w kolejnych, ciekawych projektach. Na spotkaniu zaprezentowano „dzieła”, które powstały podczas kursu kroju i szycia oraz spotkaniach warsztatowych. Mieliśmy też modelkę – Lenę, która dumnie prezentowała sukienkę w pączki, którą uszyła jej mama. Cieszymy się, że projekt „Lasowickie atelier – przepis na szycie” został przyjęty z wielkim entuzjazmem. Podczas projektu, który trwał od 1. czerwca do 30. listopada, odbyły się: • 12 godzin kursu kroju i szycia • 15 spotkań warsztatowych (po 3 godziny każde) • 3 ekspozycje prac uczestników podczas większych uroczystości W spotkaniach uczestniczyły osoby w wieku od 6 do 70 lat, nie tylko z Lasowic Wielkich, ale także okolicznych miejscowości, a dzięki spotkaniom przy szyciu mogliśmy się bardziej zintegrować i działać dla naszej wioski, tworząc min. lasowickie gadżety. Zachęcamy do przeczytania wspaniałej relacji na stronie Stowarzyszenia LGD „Dolina Stobrawy”[button-green url="http://dotacje.dolinastobrawy.pl/pasjonaci-krawiectwa-z-lasowic-wielkich-czyli-przepis-na-szycie/" target="_self" position="right"]Artykuł[/button-green] Zachęcamy również do zgłaszania pomysłów na kolejne projekty, działania. Pomysły można przesyłać w wiadomości na Facebook’u lub wrzucając kartkę w świetlicy wiejskiej. [Best_Wordpress_Gallery id="176" gal_title="26.11.2017 Podsumowanie Lasowickie atelier"]   Projekt “Lasowickie atelier – przepis na szycie” – dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie LGD "Dolina Stobrawy"​.