Wydarzenie

Podsumowanie ferii zimowych 2017

Bardzo dziękuję dzieciakom, biorącym udział w projekcie „Ferie 2017” za obecność, zaangażowanie we wszystkie zajęcia i cierpliwość, rodzicom za dowożenie/ doprowadzanie dzieci na zajęcia. Dziękuję wszystkim zaangażowanym mamom- Justynie Chwał, Asi Napierała, Agnieszce Giemza, Sabinie Pietrucha, Oli Papuckiej za każdą najdrobniejszą nawet pomoc, za każdy pomysł i zaangażowanie w projekty. I na koniec dziękuję Pani Eli Felusiak za impuls do działania, pomoc przy organizacji, wsparcie, każde dobre słowo i przykład jaki nieustannie daje nam wszystkim- bo chcieć to móc 🙂 cieszę się, że mogłam być częścią projektu „Ferie 2017” i mam nadzieję, że dobrze wywiązałam się ze swojej roli 😉 do następnego

Monika Lech

Wszystkie relacje z ferii zimowych:

Relacja z ferii zimowych – 23.02.2017

Bal karnawałowy był zwieńczeniem ferii organizowanych w Lasowicach Wielkich. Dzieciaki pięknie się prezentowały w swoich strojach I świetnie bawiły. Zabawa udała się wyśmienicie i urozmaicona była super konkurencjami, między innymi: taniec z balonem, taniec na gazecie, balony z zadaniami, Zumba (dziękujemy Martyna Oboza), smaki oraz zabawy zręcznościowe.

Monika Lech

Relacja z ferii zimowych – 22.02.2017

Dzisiejszy dzień obfitował w atrakcje I niespodzianki 🙂 najpierw odwiedził nas i poopowiadał o swojej pasji Pan Franciszek Śnieżek. Mogliśmy podziwiać okazałe poroża zwierzyny zamieszkującej okoliczne lasy i wysłuchać myśliwskich ciekawostek. Dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy o myśliwstwie, a także mogliśmy obserwować jak wygląda praca psa- pomocnika myśliwego, który spisał się na medal w przygotowanym dla niego przez Pana Franciszka zadaniu.

Kolejną atrakcją były eksperymenty z suchym lodem. Duże wrażenie na uczestnikach ferii zrobiły doświadczenia z wykorzystaniem wody (również zabarwionej) i suchego lodu, jeszcze większe- zrobione w kilka chwil pyszne lody śmietankowe, których każdy mógł spróbować 🙂 następnie malowaliśmy wykonane dzień wcześniej figurki z masy solnej oraz gotowe znaki

Monika Lech

Jubileusz X-lecia powstania Stowarzyszenia Miłośników Lasowic Wielkich

W dniu 18-02-2017 świętowaliśmy 10-lecie powstania naszego Stowarzyszenia. Była to doskonała okazja nie tylko do podsumowania osiągnięć Stowarzyszenia, powspominania imprez i wyjątkowych momentów, ale także do podziękowania wszystkim tym, którzy zawsze nas wspierają, pomagają i po prostu są. Raz jeszcze dziękujemy wszystkim Gościom za obecność. Przeżyjmy to jeszcze raz 🙂

Relacja z ferii zimowych – 21.02.2017

Dziś zajmowaliśmy się rysowaniem prac na konkurs organizowany przez Opolską Grupę Poszukiwawczo- Ratowniczą. Powstało wiele wspaniałych prac, poniżej prezentujemy jedną, zasługującą naszym zdaniem na wyróżnienie 🙂 Jest to praca, która powstawała na naszych oczach, a jej autorką jest Oliwia Śnieżek- gratulujemy talentu I wyobraźni 🙂 Ponadto dziś wykonywaliśmy prace- figurki z masy solnej oraz graliśmy w gry. Serdecznie dziękujemy Justynie I Oli za pomoc

Monika Lech

Relacja z ferii zimowych – 20.02.2017

Dzisiaj gościliśmy ratowników z Opolskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej wraz z ich czworonożnymi towarzyszami. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat pracy Grupy, obejrzeliśmy sprzęt z którym pracują i zasięgneliśmy informacji na temat szkolenia piesków. Dziękujemy Grupie za wspaniałą prelekcję 🙂 ponadto spędziliśmy mile czas na graniu w ulubione planszówki

Monika Lech

 

Relacja z ferii zimowych – 16.02.2017

Dziś w ramach ferii mieliśmy przyjemność oglądać sztukę pt. „Indiańska legenda”, wystawioną przez wspaniałych aktorów Teatru Dobrego Serca. Było to możliwe dzięki Naszym nieocenionym sponsorom, którym z całego serca dziękujemy: Panu Klaus Minkus, „Jurex” Jerzy Lipiński, BEMET.net sp. Z o.o. Bernard Blys, „CAD-PROFIL” Marek Wiecha, „MIX-BUD” Lech Edward.

Po przedstawieniu uczestnicy ferii ochoczo zabrali się za rysowanie 🙂 powstały przepiękne obrazki dotyczące głównie oglądanej sztuki. Bardzo nas cieszy, że atrakcje dnia dzisiejszego cieszyły się tak dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców okolicznych miejscowości- odwiedziły nas dzieci z Tuł, Trzebiszyna, Jasienia, Kluczborka, Byczyny, Czapli Wolnych oraz oczywiście najliczniejsza grupa z Lasowic 🙂 dziękujemy i zapraszamy na jutrzejsze przedstawienie pod tytułem „Zagubieni przyjaciele” na godzinę 11.

Monika Lech

Zdjęcia z warsztatów fotograficznych dla dzieci i młodzieży – 19.11.2016

logaProjekt „Bioróżnorodność Opolszczyzny – skarbem dziedzictwa przyrodniczego” (nr decyzji RPOP.05.01.00-16-0001/15-00) współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Opolskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 5 – Ochrona środowiska, dziedzictwa kulturowego i naturalnego,  Działanie 5.1- Ochrona różnorodności biologicznej

Kurs animatorów kultury: zdjęcia z pierwszego zjazdu

cihgpkepjbikolhm

LGD „Dolina Stobrawy”

17 i 18 września 2016 r, w naszej świetlicy wiejskiej w Lasowicach Wielkich odbyły się pierwsze zajęcia w ramach „Szkoły Animatorów Wiejskich” organizowane przez Stowarzyszenie LGD „Dolina Stobrawy”. Więcej informacji o szkoleniu na stronie: http://dotacje.dolinastobrawy.pl/animatorzy-wiejscy-szkola-sie-w-dolinie-stobrawy/

 

Lasowickie dożynki

Dnia 04.09.2016 w naszym sołectwie odbyła się uroczystość dożynkowa, poprzedzona Mszą Dziękczynną w kościele katolickim, jak i ewangelickim. O godzinie 15.00 mieszkańcy spotkali się na Placu Floriana, udekorowanym w scenerii dożynkowej, aby podzielić się wspólnie chlebem dożynkowym. Sołtys podziękowała mieszkańcom za liczne przybycie, również wszystkim za każdą pracę włożoną w przygotowanie tej uroczystości. Nie zabrakło podziękowań WŁAŚCICIELOM piekarni KOTEK , którzy podarowali na stół dożynkowy: chleb, różnego rodzaju ciasto, bułki do kiełbasek grillowych. Dziękowała również  Panu Władysławowi Jacheć, który przygotował nagłośnienie i przygrywał do tańców w późniejszej części tego święta. Głos zabrali również ks. Andrzej Szymon oraz pastor Ryszard Pieron.

 

W dalszej części odbyło się wręczanie nagród w ramach projektu Stowarzyszenia- warsztatów fotograficznych „Moja mała ojczyzna – przygoda z fotografią”– dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie LGD „Dolina Stobrawy”. Koordynatorem tego projektu była Pani Katarzyna Oboza, która dzieciom i młodzieży wręczyła nagrody. Efekty warsztatów można było podziwiać na zorganizowanej przez Panią Katarzynę galerii plenerowej, z której to niebawem powstanie na Lasowickim rynku stała ekspozycja. Dodatkową nagrodę sołtys wręczyła Karolinie Reczyńskiej, która w wyniku warsztatów została poproszona o uczestniczenie jako fotograf w kolejnym konkursie, który odbył się w sołectwie, a mianowicie „Najpiękniejsza Wieś Opolska, piękne posesje, balkony, ogródki działkowe i przydomowe” Koordynatorką konkursu była Pani Krzysztofa Hrywna. Nagrody wręczono 42 rodzinom Nagrodami były jesienne wrzosy, które zaowocują z pewnością i w kolejnych latach.

Projekt „Moja mała ojczyzna – przygoda z fotografią”

Myślimy, że święto wsi należy do kolejnej udanej imprezy. Jeszcze raz bardzo wszystkim, którzy poświecili w organizację chociaż chwilę swojego czasu, jak i tym, którzy podczas imprezy czuwali, aby stół był pełen smakołyków i nikt do domu nie poszedł głodny DZIĘKUJEMY!

Sołtys, Rada Sołecka, Stowarzyszenie , Członkowie OSP

Warsztaty fotograficzne cz. 1

Wideorelacja z pierwszych warsztatów fotograficznych, realizowanych w Lasowicach Wielkich, w dniu 22-06-2016, na podstawie projektu „Moja mała ojczyzna- przygoda z fotografią.

 

 

 

Uroczyste szkolenie dla tegorocznych realizatorów „Działaj Lokalnie IX” w Dolinie Stobrawy.

13415518_1046120878802735_8152176562776253522_o

W piątek 10 czerwca 2016 r. odbyło się uroczyste szkolenie dla tegorocznych realizatorów „Działaj Lokalnie IX”. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele miejscowości, w których odbędą się tegoroczne projekty. Dotowani otrzymali pakiet niezbędnych informacji, kilka konkursowych gadżetów oraz dużo serdecznych życzeń „na start”.

Oryginalny tekst ze strony Doliny Stobrawy

Spotkanie autorskie z pisarką Anną Onichimowską

W dniu 04.04.2016 w świetlicy wiejskiej w Lasowicach Wielkich odbyło się spotkanie autorskie dzieci i młodzieży  (120 osób) ZGSP Lasowice Wielkie z pisarką Anną Onichimowską. Spotkanie było zorganizowane w ramach projektu: „ Książki naszych marzeń”. Organizacją tego przedsięwzięcia zajęły się panie –  B. Stróżyk z Biblioteki Szkolnej  oraz pani I. Maj z Gminnej Biblioteki Publicznej.

 

Pierwsze szkolenie w ramach konkursu grantowego „Działaj Lokalnie IX” już za nami.

18 kwietnia w świetlicy wiejskiej w Lasowicach Wielkich odbyło się spotkanie informacyjno- edukacyjne w ramach programu „Działaj Lokalnie IX” organizowane przez Stowarzyszenie LGD „Dolina Stobrawy”. W szkoleniu wzięli udział przedstawiciele dziewięciu miejscowości z trzynastu należących do całej gminy. Cieszymy się z tak dużego zainteresowania i zaangażowania mieszkańców gminy Lasowice Wielkie.

Oryginalna treść artykułu i zdjęcia

Ferie zimowe w świetlicy wiejskiej 04.02-11.02.2016

Zajęcia odbywały się w/g zamieszczonego planu. Mogły uczestniczyć wszystkie dzieci , które chciały spędzić wolny czas nie tylko przy komputerze, ale na sportowo, twórczo, wesoło lub rozwijając się intelektualnie. Zorganizowane zajęcia podczas ferii miały na celu propagowanie zdrowego i trzeźwego stylu i trybu życia połączonego w edukację i zabawę. Zajęcia były urozmaicone dostosowane do każdej grupy wiekowej . Okazało się ,że również mamy , które przyszły ze swoimi dziećmi znalazły wspólne zajęcia ze swoimi pociechami.

W sumie przez te 5 dni w zajęciach uczestniczyło 122 dzieciaków. Przerywnikiem była zorganizowana z Funduszy sołeckich ciepła herbata ze słodką bułką. W zajęciach uczestniczyły dzieci z Lasowic Wielkich, Trzebiszyna, Jasienia, Tuł. W dniach, kiedy gościliśmy aktorów małego teatru na ciekawych pouczających spektaklach, gościły dzieci z Kluczborka, Czapli Wolnych, Wojciechowa.

Dziękujemy bardzo rodzicom za przyprowadzanie dzieci do świetlicy. Pani Justynie Chwał za robienie ciepłej herbatki i przygotowanie bułek. Panu Markowi Wiecha , Klausowi Minkus za prowadzenie ciekawych zajęć.

Sponsorami teatru byli: Bernard Blys, Jerzy Lipiński, Marek Wiecha, Klaus Minkus

Dziękujemy bardzo!
Organizatorzy ferii
Rada Sołecka
Stowarzyszenie Miłośników Lasowic Wielkich.

Facebook