Informacja

Porządki na Placu Floriana

Zadanie powierzone Szymonowi Rojowskiemu wykonane 🙂 Wspólnie z Krzysztofem Lechem i Mateuszem Jośko chłopaki z LZS-u otworzyli sezon taneczny. Chłopaki brawo!
No i proszę, to co spędzało sen z powiek, czyli miejsce spotkań milusińskich – trochę po zimie zapuszczone, komuś jednak raziło w oczy. No i proszę 🙂 Jedna z mam – Monika Lech i jeszcze nie mama – Justyna Mackiewicz wykonały zadanie w połówkę. Może jakieś mamy, które korzystają z tego miejsca, pomogą i dokończą dzieła, tak jak ta niewidzialna ręka. Dziewczyny jesteście wielkie! 😀

 

Metamorfoza skweru przed świetlicą wiejską – trzecie życie skwerku

Na jednym z zebrań zaproponowano p. Halinie Domańskiej zaaranżowanie skwerku przy świetlicy wiejskiej – przystała na propozycję. W okresie zimowym p. Domańska stworzyła projekt, który został wiosną przedstawiony i rozpoczęły się działania. Trzeba było przygotować teren. Pomógł w tym Szymon Felusiak – firma „Felek„, ze sprzętem ciężkim Jerzy Lipiński – firma „Jurex„. Potem wkroczyła pani Halina Domańska z panią Marianną Musiał i ropoczęły prace. Wcześniej pani Halina poczyniła zakupy typu rośliny, krzewy, itp. Został zamówiony kamień, kora. Sołtys nadzorowała przebieg prac.

Przy pracach pomagali jeszcze:

  • Czesław Ptak,
  • przyjezdny pan, który handlował z żoną w tym czasie warzywami,
  • Jarosław Ziółkowski, który już od kilku lat dba o nasadzenia kwiatów w donicach na lasowickim rynku, co już w tym roku uczynił
  • Sławomir Napierała
  • Marek Wiecha
  • Henryk Łowicki

Efekty pracy są zdumiewające. Jeszcze kilka elementów znajdzie swoje miejsce. Latem będziemy podziwiać piękno skwerku w całej okazałości.
Bardzo wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie dziękuję.

Sołtys Lasowic Elżbieta Felusiak

Wszystkie zakupy związane z modernizacją skwerku zostały pokryte z Funduszu Sołeckiego na rok 2017.

 

Ogłoszenie

W poniedziałek 15.05.2017 o godz. 18:15 zapraszamy na spotkanie wszystkich mieszkańców, którzy chcą uczestniczyć w życiu wsi. Temat spotkania: organizacja imprezy w dniach 17-18. 06.2017 pn. „LASOWICKI PIKNIK W WIOSCE STALOWYCH RUMAKÓW” X – LECIE ODNOWY WSI. Bardzo proszę o liczne przybycie wszystkich członków organizacji, zapraszamy również przedstawicieli przedsiębiorstw działających w naszej wiosce.

Spotkanie organizuje:
Rada Sołecka
Zarząd Stowarzyszenia

Wyróżnienie specjalne w konkursie „Opowiedz”

Możemy poinformować o kolejnym małym sukcesie! Przy okazji realizacji projektu „Moja mała ojczyzna – przygoda z fotografią”, otrzymaliśmy wyróżnienie w konkursie „Opowiedz…” za filmik zrealizowany dzięki Grzegorzowi Reczyńskiemu i Annie Joszczok. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zangażowali się w ten projekt od poczatku do końca. Szczególne podziękowania dla Pani Katarzyny Oboza, która od początku była koordynatorem projektu.
Link do wyróżnionego filmiku: https://youtu.be/e8NLkw-o6p8

Uroczysta Gala podsumowująca szóstą edycję „Działaj Lokalnie” w Dolinie Stobrawy!

17 stycznia o godz. 17.00  w Restauracji “Wesoła” w Wojciechowie (gm. Olesno) odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkurs grantowy “Działaj Lokalnie”, który już po raz szósty zorganizowało i przeprowadziło na naszym terenie Stowarzyszenie LGD „Dolina Stobrawy. Gala to wspaniała okazja do wspólnej rozmowy na temat przeprowadzonych w tym roku projektów, wymiany doświadczeń oraz poznania innych liderów społecznych, działających na rzecz swojej lokalnej społeczności. Obszerna relacja z Uroczystej Gali

Podczas Gali został rostrzygnięty konkurs „Opowiedz…”, w którym otrzymaliśmy wyróżnienie specjalne za filmik z reazlizacji projektu „Moja Mała Ojczyzna – przygoda z fotografią” (https://youtu.be/e8NLkw-o6p8)

Ponadto min. Pan Jerzy Lipiński otrzymał podziękowanie oraz drobne upominki za wsparcie na rzecz programu ” Działaj Lokalnie”.

 

 

Nowa galeria na lasowickim rynku

20161103_145556 20161103_145750

Facebook