Wczoraj, 19 czerwca 2017 r., odbyła się pierwsza część kursu kroju i szycia w ramach projektu „Lasowickie atelier – przepis na szycie”. W kursie bierze udział 15 uczestniczek, które dzielnie stawiają czoła szyciowemu wyzwaniu a uczymy się pod okiem profesjonalnej krawcowej – Pani Sylwii Kondzieli. Podczas pierwszych 4 godzin kursu wiele się nauczyłyśmy: - Poznałyśmy zasady działania maszyny do szycia. - Uszyłyśmy wsad do poduszki, który następnie został wypełniony. - Przygotowałyśmy wykrój poszewek (na zakładkę), które uszyłyśmy i wykończyłyśmy szwem pościelowym (francuskim). Do poszewek wszyłyśmy również metki. - Po uszyciu wsadów i poszewek na poduszki uczyłyśmy się szyć bieżniki i obrusiki. Na zakończenie zrobiłyśmy pamiątkowe zdjęcie z efektami naszej pracy. [Best_Wordpress_Gallery id="74" gal_title="19.06.2017 Kurs kroju i szycia"]   Kolejna część kursu odbędzie się we wtorek - 4. lipca 2017 r.- w świetlicy wiejskiej w Lasowicach Wielkich a już 27 czerwca 2017 r. (wtorek) w godz. 18-21 zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w spotkaniach warsztatowych, na których można nauczyć się czegoś nowego, porozmawiać z uczestnikami kursu, pochwalić się swoimi dziełami i poćwiczyć nowo nabyte umiejętności. Projekt  “Lasowickie atelier - przepis na szycie” - dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie LGD „Dolina Stobrawy”.