Do Mieszkańców Lasowic Wielkich! STARTUJEMY W KONKURSIE „ NAJPIĘKNIEJSZA WIEŚ OPOLSKA” organizowanym przez Urząd Marszałkowski w Opolu. Rada Sołecka wraz ze Stowarzyszeniem zgłosiła naszą wieś do konkursu . W dniu 09.05.2014 poprzez Urząd Gminy, (który może zgłosić taki udział poprzedzając to zdarzenie odpowiednią dokumentacją) takie właśnie dokumenty zostały złożone w Opolu. W związku z tym prosimy, aby postarać się zadbać o swoje obejścia. Bardzo nam zależy na ukwieceniu swoich posesji, przed wjazdami (można posłużyć się donicami stojącymi, wiszącymi na płotach) każdy sposób dobry, ale estetyczny. 1. KRYTERIA KONKURSU ZAŁĄCZONE W ZAŁĄCZNIKU (muszą być spełnione). 2. Prośba do mieszkańców, aby włączali się w akcje mające na celu porządkowanie miejsc publicznych. 3. Jeśli mieszkańcy mają jakieś pytania lub pomysły, które można by wykorzystać proszę zgłaszać u Sołtyski. 4. Przy okazji dziękujemy bardzo tym właścicielom posesji, którzy bez konkursów dbają o swoje miejsca. 5. Komisja konkursowa będzie gościć w naszej miejscowości w miesiącach czerwiec – lipiec. Zostaniemy o konkretnej dacie powiadomieni na początku czerwca. 6. Myślimy, że mamy czym się pochwalić w Lasowicach, ale mamy też miejsca, które wspólnie musimy upiększyć (uporządkować). W tym konkursie nie chodzi tylko o piękno, ale też o współpracę z mieszkańcami, włączanie się do wszelkich działań na rzecz wsi, integracja, jak potrafimy sobie zorganizować czas i współdziałać tworzyć przestrzeń publiczną. 7. Jeżeli są osoby samotne lub takie, które same nie potrafią uporać się z niektórymi porządkowymi sprawami Rada Sołecka i OSP chętnie pomogą w koszeniu lub innych pracach porządkowych. Wystarczy tylko zgłosić taką potrzebę. Zależy nam wszystkim ( tak przynajmniej się nam wydaje, abyśmy wypadli jak najlepiej w tym konkursie) INORMUJEMY : JEDNYM Z KRYTERIÓW JEST ORRGANIZOWANIE IMPREZY CYKLICZNEJ A NASZĄ CYKLICZNĘ IMPREZĄ JEST „VIII Lasowicki moto – piknik pod kasztanem". W tym roku zapraszamy do udziału wszystkie dzieci, na swoich pojazdach typu, hulajnogi, rowerki przyozdobione dla tych dzieci będzie specjalna parada, a później nagrody (Rodzice proszę zadbać o przygotowanie - wiek nie gra roli) IMPREZA ODBĘDZIE SIĘ 07.06.2014 o godz. 15.00. Jednym z pierwszych zadań jest uporządkowanie naszego parku. Zapraszamy 24.05.2014 do parku o godz. 9.00 będzie sprzęt wiejski i strażacki ale proszę zabrać też ze swój sprzęt (paliwo zapewnimy), grabie miotły. Dla wszystkich zapewnimy smakowitą niespodziankę po skończonej pracy. A w niedzielę zorganizujemy na wysprzątanym terenie ostatnią niedzielną majówkę. ZEBRANIE SOŁECKIE 13.06.2014 ( PIĄTEK) GODZ. 19.00 Sołtys Elżbieta Felusiak oraz Rada Sołecka Stowarzyszenie Miłośników Lasowic Wielkich Uwagi można też zgłaszać 15.05.2014 ( CZWARTEK) od godz. 18.15 podczas zbierania podatku w świetlicy. Listy dostarczyć do 20.05.2014 do sołtyski.