W sobotę 25. Sierpnia 2018 r. na Placu Floriana w Lasowicach Wielkich miało miejsce niezwykłe wydarzenie skierowane do wszystkich grup wiekowych – od 0 do 101 lat. Podczas akcji - edukacji prozdrowotnej - można było:
- dowiedzieć się o działaniach w ramach akcji „Opolska mama ma moc”,
- poznać możliwości korzystania z funduszy europejskich,
- założyć Opolską Kartę Rodziny i Seniora,
- porozmawiać z położną, poznać program opieki położniczej oraz nad małym dzieckiem,
- usłyszeć prelekcję lekarza rodzinnego Marii Mastalerz jaki wpływ mają szczepienia na nasze życie,
- dowiedzieć się jak można leczyć się na odległość,
- zmierzyć cukier i ciśnienie oraz wymienić stary glukometr na nowy,
- odebrać „Kopertę życia”, którą należy umieścić w domu w oznaczonym miejscu wraz z niezbędnymi informacjami odnośnie zdrowia i leczenia.

Wydarzenie rozpoczęło się od koncertu akordeonowego Lukasa Gogola i Grzegorza Kuryły. Przy kawie i cieście goście mogli wsłuchać się w niezwykłą muzykę. Następnie przedstawiciele wszystkich stoisk zabrali głos. Gościem honorowym był Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła. Wszyscy zaproszeni goście otrzymali podziękowania i upominki.

Uczestnicy spotkania mogli otrzymać różne broszury informacyjne, książki i ulotki a także gadżety: plecaczki, torby, śniadaniówki, kolorowanki, baloniki. Na dzieci czekało wiele dodatkowych atrakcji – dmuchańce, wata cukrowa oraz dwie urocze alpaki, które można było karmić marchewkami. Pani Julia Wiecha prowadziła zajęcia artystyczne z gliną.

Na zakończenie na wszystkich czekał ciepły posiłek z wkładką, który podawano na profesjonalnych modułach kuchennych.
Dziękujemy wszystkim za udział w tym niezwykłym wydarzeniu i mamy nadzieję, że więcej takich spotkań będziemy mogli organizować w naszej miejscowości.

[Best_Wordpress_Gallery id="207" gal_title="25.08.2018 OMMM łączy pokolenia"]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *